ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

چطوری در انتخاب همسر احساساتی تصمیم نگیریم!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢٢
 

از مؤثرترین راه ها برای جمع بندی صفات شخصی که ناآگاهانه به دنبالش هستیم:
نوشتن یک آگهی شوخ طبعانه و مستقیم همسریابی با توجه به فهرست ویژگی های خلاصه ی انتخاب های عشقی خود است. یعنی تمام صفاتی از طرف مقابل که می دانیم صفات خوبی نیستند و فقط با توجیه و بهانه تراشیدن، آنها را پذیرفته ایم را در یک آگهی همسریابی بنویسید.
هرچه این آگهی تکان دهنده و واقع گرایانه تر باشد، بیشتر می تواند به آزاد شدن از الگوهای تصمیم گیری عاطفی و احساسی که به زندگی شما لطمه می زند کمک کند. باید شما را به خنده آورد.


(به فردی عصبانی، بیکار، کنترل گر برای یک رابطه ی طولانی و تحقیر آمیز نیازمندیم. این فرد باید دمدمی مزاج و عصبانی بوده و ترس بر اندام من بیاندازد و در اذیت کردن من متخصص باشد. چون این همان چیزی است که من خوشم می آید. مردان بلند پرواز با سابقه ی خوب که هیچ گونه بدهی مالی نداشته باشند مورد نیاز نمی باشند. هروقت که خواستید می توانید به سراغم بیایید.)
این کار باعث می شود شما مقابل خودتان قراربگیرید و در نتیجه مجبور می شوید به انتخاب خود توجه کنید و شما را روی موضوعات خاصی که بیشتر مایلید در موردشان بدانید و عاقلانه تر تصمیم بگیرید متمرکز می کند.

علت انتخاب های اشتباه ما:
ما به ویژگی های مثبت شریک مناسب خود نگاه نمی کنیم، بلکه الگوی ویژگی های منفی یا مثبت را می بینیم در نتیجه اولین قدم برای از بین بردن این الگوها، شناسایی الگوهای منفی است.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر پیشنهاد می کنم کتاب "آیا تو آن گمشده ام هستی؟" از باربارا دی آنجلیس را حتماً بخونید.