ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

باید خودتو باور داشته باشی تا باورت کنند.
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢
 

آقا پسرا در اینجا بیشتر روی سخنم با شماست. دختر و خانواده اش اطمینان خاطر می خواهند. باید حداقل خودتونو باور داشته باشید. اگه طوری حرف بزنید که طرف نتونه بهتون اعتماد و اطمینان کنه، احتمال این که جواب رد بشنوید خیلیه. خیلی از پسرا فکر می کنند که مشکل مالی باعث شده که نتونند ازدواج کنند ولی مشکل اصلی خودما و باور نداشتن به خودمون و توانایی هامون هست که این شرایط را ایجاد کرده. دختر خانما اگه موافق هستید بفرمایید.
 یه لحظه خودتونو بذارید جای طرف؛ بذارید یه مثال بزنم: ...


فرض کنید توی یه جاده ایستادید منتظر یک ماشین. یه راننده میاد بهتون میگه: "آقا کجا میرید؟" شما جواب میدید: "می خوام برم تهران." راننده میگه: "منم دارم میرم تهران، فقط شاید وسط راه پنچر کنم یا یه کاری پیش بیاد مجبور بشم برگردم یا خسته بشم دیگه حالشو نداشته باشم ادامه بدم یا وسط راه یه شرایط بهتری پیدا بشه برم شیراز. حالا دیگه خودت می دونی. میای بریم؟!" خداییش از این حرفای طرف چی برداشت می کنید؟!

بعضی پسرا همین طوری برخورد می کنند. اسمشم میذارند صداقت و روراستی. به طرف و خانوادش میگه: "منم می خوام ازدواج کنم. ولی مشکلات مالی و اقتصادی هست. می خوام کار کنم ولی به این راحتی پیدا نمیشه یا شاید با هم نتونیم کنار بیاییم و ... ." این حرفا باعث میشه طرف بترسه. احساس کنه می خواهید همه ی مسئولیت را بندازید گردنش و شما هیچی.

در حالت عادی، همه ی ما مسیر زندگی را طی می کنیم ولی بعضی می خواهیم تمام مشکلات و موانع راه را از همان ابتدا ببینیم و همین باعث می شود که حتی از قدم گذاشتن در مسیر هم بترسیم و باز بمانیم.

باید با قطعیت برید جلو؛ بگید: "مشکلات در زندگی پیش میاد ولی ما با هم و به امید خدا حلشون می کنیم. من ممکنه الآن کار نداشته باشم ولی با تمام وجود تلاشم را می کنم که کار پیدا کنم و برای آرامش خانوادم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم و ..." می بینید چقدر فرقشه؟! با این شکل برخورد کردن، طرف احساس آرامش و اطمینان می کنه. پدر و مادرش متوجه می شوند که این پسر اهل زندگیه و حتی خودشون هم بهتون کمک خواهند کرد.