ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

گاهی وقتا این عدم پذیرش واقعیته که ما را اذیت می کنه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱۸
 

گاهی وقتا این عدم باور و پذیرش ما نسبته با واقعیته که ما را اذیت می کنه و باعث میشه که باز هم برای چیزی که نتیجه نداره تلاش کنیم.
ممکنه طرف مقابل با حرف ها یا برخوردهاش باعث بشه که سعی کنیم تغییر کنیم و کاملاً تبدیل به اون چیزی بشیم که می خواد.
اما گاهی وقتا هم این ما هستیم که فکر می کنیم طرف بهمون علاقه داره ولی بیشتر ترحم طرف مقابل است که باعث میشه به رابطه ی با ما ادامه بده.
بذارید اول از همه، یه چیزی بگم.


ما انسان کامل نداریم.

انسان ها مجموعه ای از خوبی ها و بدی ها هستند. باید انسان ها را به خاطر خودشان بخواهیم نه به خاطر خوبی هایشان.
البته باید در جهت اصلاح و ارتقاء همدیگه بکوشیم ولی باید همدیگه را بپذیریم. ممکنه بعضی از خصوصیت های طرف، باب میل ما نباشه. باید بررسی کنیم و ببینیم این خصوصیت اولویت اصلی انتخاب همسر برای ما هست یا نه. اگر بود و در طرف مقابل وجود نداشت، باید هرچه زودتر رابطه را قطع کنیم. ولی اگر دیدمان این باشد که انسان ها در صورتی که خودشان بخواهند قابل اصلاح و بهبود هستند، می توانیم به نزدیک کردن فرد به تمایلات خودمان امیدوار باشیم. ولی باز هم نباید اجباری در کار باشد.

وقتی این عوامل و نشانه های عدم تمایل یا درخواست هایی فراتر از توان خودتون را دیدید، خیلی رک چیزی که هستید و توانتون را بیان کنید؛ اگر طرف مِنمِن کرد، بدونید که فایده نداره. به نفع هردوتونه که هرچه زودتر برای این که کمتر آسیب ببدنید رابطه را قطع کنید.

البته یک امکان دیگه هم وجود داره؛
اونم اینه که ممکنه طرف از پذیرفتن تعهد زندگی مشترک می ترسه. می ترسه که نتونه از عهده ی مسئولیتش درست بربیاد.
به نظر میرسه در این حالت، اگر طرف خیلی راحت و رک این را بیان کنه، میشه از طرف خواست که یکم کندتر پیش بره و اجازه بده با شناخت و بررسی بیشتری پیش بروند.

مشکل اینه که بعضی مواقع هم هست که خود طرف هم اصلاً نمی دونه مشکلش اینه. باید مراقب بود و سعی کرد که دقیقاً مشکلات و علت ناراحتی های خودمون را بشناسیم.
این هم تنها با مطالعه و تفکر در حالات و روحیات ما ممکن است.
پیشنهاد می کنم مطالب دیگر وبلاگ را با دقت بیشتری بخونید. در مسیر شناخت خودتون، خیلی کمکتون می کنه.