ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

این طوری کتاب بخونید که فایده داشته باشه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱٧
 

اول از همه اینا بگم که، کسی دنبالمون نذاشته که بخواهیم زود کتاب را بخونیم و تمومش کنیم. پس عجله نکنید.

روزنامه وار خوندن کتاب هایی که سراسر اطلاعات و راهنمایی است، اشتباه است. باید در هر قسمت کتاب تأمل کنید. فکر کنید و از خودتون بپرسید "این پاراگراف (موضوع) می خواهد چی بگه؟؛ چه نکاتی داره؟؛ آیا این نکات و اطلاعات را می تونم یه طوری به زندگی خودم ربطش بدم و ازش استفاده کنم؟ چطوری می تونم از مطالب و نکاتی که داره استفاده کنم؟"


سعی کنید به زبون خودتون بنویسیدش. خلاصه برداری کنید. چیزی که از مطلب می فهمید را به زبون خودتون بنویسید. اینطوری وقتی دوباره می خونیدش خیلی بهتر و راحت تر می تونید مرور و یادآوری کنید.

اگر مطلبی در جای دیگری از کتاب خوندید که به نوعی به موضوعات قبلی مرتبط بود، کنار مطلب مرتبط باهاش اضافه کنید و آدرس صفحه اش برای بررسی بیشتر را کنارش بنویسید.

تنها در این صورت است که می توانید استفاده ی کافی از اطلاعات کتاب بکنید؛ غیر از این باشه ممکنه یا خیلی کم از کتاب بهره می برید یا اصلاً احساس می کنید که فقط توضیح واضحات است. ("این ها را که خودم بلد بودم!")
ممکنه خودتون بلد بوده باشید یا خیلی ساده به نظر برسه، ولی چون بهش فکر نکرده بودید و توجه و تمرکز روش نداشته اید باعث میشه که ازش توی زندگیتون و حل مشکلاتتون استفاده نکنید.