ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

هیچ موقع از دعا غافل نشید
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٩/٢٤
 

هیچ موقع ناامید نشید مطمئن باشید که دعاها، توسلات و ختم و نذرهای شما حتماً جواب میده. ممکنه دیر بشه ولی مطمئناً جواب میده. فقط یه چیزی!!!

مراقب باشیم، با ناامید شدن، ناشکری نعمت هایی که داریم، بداخلاقی و بی احترامی به دیگران ،مخصوصاً پدر و مادر، و کارهای اشتباه، اجابت شدن دعایمان را به تأخیر نیاندازیم.

در اینجا چند مورد از دعاهایی که فکر می کنم می تونه مفید باشه را براتون میارم:

1-      به قول شیخ رجبعلی خیاط در موقع دیدن نامحرم بگویید: «یا خَیرَحَبیبٍ و مَحبوبٍ صَلِّ عَلی مُحمّدٍ و آلِه» تا از وسوسه شیطان در امان باشید.
"چشمت به نامحرم می افتد، اگر خوشت نیاید که مریضی! پس اگر خوشت آمد فورا چشمت را ببند و سرت را پایین بینداز و بگو: یا خیر حبیب... ؛ یعنی خدایا من تو را می خواهم، اینها چیه؟! هر آنچه را نپاید، دلبستگی نشاید...»

بگید: "خدایا من به خاطر تو چشممو از نامحرم بستم. خودت بهترشو بهم بده."

2-      طبق آیه ی 24 سوره ی قصص، حضرت موسی (ع) در زمان دید دختران شعیب گفتند: "رَبِّ إِنِّی لِما أَنْزَلْتَ إِلَیَّ مِنْ خَیْرٍ فَقِیرٌ" «پروردگارا! هر خیر و نیکى بر من فرستى، به آن نیازمندم!» و بعد از آن خداوند شرایط ازدواج و مسکن او را فراهم کرد.

3-       زیاد بگید: "رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّیَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِینَ إِمَامًا"
پروردگارا، براى ما از همسران و فرزندانمان روشنى دیدگان (نسل‏هاى صالح و پاک و متّقى) عطا کن و ما را بر پرهیزکاران (در مسابقه به سوى ایمان یا رهبرى در اصول و فروع و معارف) پیشوا گردان.

4-      گفتن ذکر "رَبَّنَا آتِنَا فِی الدُّنْیَا حَسَنَةً وَفِی الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ"

5-      امام صادق علیه السلام وقتی حاجت مهمی داشتند به سجده مى رفتند و هفت بار مى گفتند "یا ارحم الراحمین" سپس حاجت خود را از خدا درخواست مى کردند.

6-      بعد از نمازهای واجب یک بار آیه الکرسی را تا «هو العلی العظیم» بخوانید و بعد تسبیحات فاطمه زهرا سلام الله علیها را بگویید و بعد سه بار سوره توحید «قل هو الله احد» و بعد سه بار صلوات "اللهم صل علی محمد و آل محمد" و بعد سه بار آیه مبارکه: وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَمَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا"
(هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد، و هرکس بر خداوند توکل کند کفایت امرش را می‌کند، خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند، و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است.)
این از کیمیا هم بهتر است.

7-      قبل و بعد از دعایتان صلوات بفرستید چون
از حضرت علی (ع) روایت است که: "دعایتان را با صلوات شروع و با آن ختم کنید، تا دعای شما بین دو دعای مقبول واقع شود و مستجاب گردد، زیرا خدا کریم‌تر از آن است که اول و آخر دعاء را مستجاب کند و وسط آن را مستجاب ننماید."

در آخر دعا هم بگید: "فَاللَّهُ خَیْرٌ حَافِظًا ۖ وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ" و "اُفوِّضُ أمری إلَی الله إنّ الله بصیرٌ بالعباد" یعنی خدایا تو بهترین حافظ و نگهداری من هستی و می دونی چی برای من خوبه و چی برای من بده. کارمو دادم دست خودت که میدونی چه اوضاع و احوالی دارم. به دادم برس!!!

گاهی وقتا دو رکعت نماز بخونید و در سجده ی آخر صلوات بفرستید، بعدش هفت مرتبه بگید "یا ارحم الراحمین"، بعدش بگید "اَسْتَخیرُ اللهَ بِرَحْمَتِهِ خِیَرةً فی عافِیة" یک صلوات بفرستید و بعد تا جایی که نفستان یاری می کند بگوید: " یا ربِّ یا ربِّ یا ربِّ" و بعد سر از سجده بر دارید.

«پیشنهاد می کنم هر کدام از این اذکار را که می توانید در قنوت نمازتان بخوانید یا مدام تکرارشان کنید.»

«لازم نیست همه ی این ها را مدام پشت سر هم و با هم بگید، هر کدومو تونستید و دوست داشتید بگید.»

در آخر هم پیشنهاد می کنم پست های "میشه خواهش کنم اینو تا آخرش بخونید؟! داستان صبر"، "حیف که صبور نیستیم"، " واقعاً نمی دونم مشکل چی بود که منو رها کرد؟! چرا جواب رد بهم داد؟!!!:( " و "همیشه وقتی ناامید شدی بدون که فقط یک قدم مونده" را مطالعه بفرمایید.

این مطلب ناقص است. در آینده تکمیل خواهد شد.


 
 
4ذکر کارساز
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٩/٢٤
 

امام صادق علیه السلام فرمود: در شگفتم از کسی که از چهار چیز در هراس است، چگونه به چهار چیز پناه نمی‏برد:

1. در شگفتم از کسی می‏ترسد، چگونه به سخن خدا «حسبنا الله و نعم الوکیل» پناه نمی‏برد؟!
زیرا من از خدای بزرگ شنیده‏ام که در پی آن می‏فرماید: «پس با نعمت و بخششی از جانب خدا، بازگشتند در حالی که هیچ گزندی به آنان نرسیده بود.» (آل عمران ایه 171)

 2. و در شگفتم از کسی که اندوهگین است چگونه به سخن خدای بزرگ «لا إله إلّا أنت سبحانَک إنّی کُنتُ مِنَ الظّالِمین» پناه نمی‏برد؟!
زیرا من از خدای بزرگ شنیده‏ام که در پی آن می‏فرماید: «پس خواسته‏ی او را پذیرفتم و او را از اندوه رهانیدیم و مؤمنان را این‏گونه رهایی می‏بخشیم.» (سوره انبیاء آیه 88)

3. و در شگفتم از کسی که با او مکر و نیرنگ شده است، چگونه به این سخن خداوند «و اُفوِّضُ أمری إلَی الله إنّ الله بصیرٌ بالعباد» پناه نمی‏جوید؟! زیرا از خدای بزرگ شنیده‏ام که در پی آن می‏فرماید: «پس خداوند او را از بدی‏های نیرنگشان نگاه داشت.» (سوره غافر آیه 44)

4. و در شگفتم از کسی که خواهان دنیا و زینت‏های آن است، چگونه به سخن خدای بزرگ «ما شآء الله و لا حول ولا قوّةَ إلّا بالله» روی نمی‏آورد؟! زیرا من از خدای بزرگ شنیده‏ام که در پی آن می‏فرماید: « ... پس امید است که پروردگارم بهتر از بوستان تو به من عطا کند.