ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

تا داشتمش قدرشو نداشتم
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢٢
 

ما آدما اصولاً تا چیزی را داریم قدرشو نداریم. وقتی میخواییم در موردش صحبت کنیم فقط عیب ها، بدی ها، ضعف ها و نقص هاشو میگیم ولی وقتی از دستش دادیم میگیم: "یادش به خیر، چه آدم خوبی بود!" اون موقع فقط خوبی هاشو میگیم و بدیهاشم توجیه می کنیم. این در مورد اشیاء هم صادقه.
وقتی میخواهید همسر آیندتونو انتخاب کنید هم همین طوره. تا میخواهید انتخاب کنید همه فقط عیب ها را می بینند ولی وقتی از دستش دادی، فقط و فقط خوبی ها را برات میگن و روح و روانتو آزار میدن.
باید خودت تصمیم بگیری و از خدا کمک بخوای. تو زندگی مشترک آدما خیلی حرفا میزنن و میرنو دیگه پشت سرشونم نگاه نمی کنند که تأثیر حرفشون با زندگی آدم چه کار می کنه؛ اگه بخوای بهشون بها بدی و توجه کنی دیگه زندگی برات جهنم میشه. باید از یه گوش بشنوی و از یه گوش دیگه رد کنی.

چرا همش دوست داریم عیب ها را ببینیم. بیایید دیدمونو عوض کنیم تا با آرامش و لذت، از بودن در کنار هم بهترین بهره ها را ببریم.
فکر می کنم اصحاب حضرت عیسی (ع) بودند که داشتند از کوچه ای رد می شدند که به جسد فاسد شده ی سگی رسیدند و همه شروع کردند به گفتن عیب ها و بوی بد لاشه ی سگ ولی حضرت عیسی (ع) گفتند: "چه دندان های سفید و زیبایی داره!"


 
 
بخاطر امام حسین (ع) بگذر تا دستتو بگیرند
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٦:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢۱
 

گذشت در زندگی را باید از امام حسین و حضرت ابراهیم (ع) یاد بگیریم. آیا واقعاً مشکلات زندگی مشترک ما از سختی های امام حسین و خانوادشون (ع) تو کربلا بالاتر بود؟!!! چرا اینقدر مشکلات کوچیکو، بزرگ می کنیم که دیگه حتی تحمل یک لحظه با هم بودنو نداشته باشیم؟! حضرت ابراهیم (ع) فرزندشو برای خدا قربانی کردند و امام حسین (ع) تمام دار و ندارشونو. بیایید درس بگیریم!

به خاطر حسین (ع) بگذر. بخاطر امام حسین (ع) از اشتباهات و خطاهای همسرت، خانوادش و ... بگذر تا خود امام حسین (ع) دستتو بگیرند. مگه نه این که یک قدم برای امام حسین (ع) تو زندگی آدم اثرات بیشماری داره؟!!! حالا ببینید اگه تو زندگی، برای آرامش محیط خانواده و شادی دل همسر و فرزندانتون گذشت داشته باشید چقدر ارزشش بیشتر میشه!
          خود ائمه (ع) گفتند: کشتی هدایت امام حسین (ع) زودتر از سایر ائمه (ع) به ساحل میرسه.
اگه فقط برای امام حسین (ع) گریه کنیم و بعدش تو زندگیمون اثری از زندگی حسینی نباشه فقط ظاهرسازی کردیم و به خاطر دل خودمون مشکی پوشیدیم!
             بیایید توی این روزهای بزرگ که روز شهادت امام حسینه با خودمون عهد کنیم.


 
 
گاهی وقتا باید با احساسات عمل کرد
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢۱
 

گاهی وقتا اگه بخوای با منطق جلو بری و تصمیم بگیری، بعدش احساسات دست از سرت بر نمیداره؛ چون احساسات منطق حالیش نیست! به نظر من، ضرری که احساسات به آدم میزنه را میشه بعداً با علم و منطق جبران کرد ولی آسیبی که با، منطقی عمل کردن به احساسات می زنیم را نمی تونیم به سادگی جبران کنیم.
انجام بعضی کارها با هیچ منطقی جور در نمیاد و برخلاف قانون های عقلی است؛ اینجاست که فقط باید با احساسات جلو بری! مطمئناً با این که نتیجه با منطق جور نیست ولی همونی میشه که میخوای و این همون معجزه ی عشقه:)


 
 
دیدگاه های متفاوت باعث اختلاف نظر و مشاجره میشه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱٧
 

امروز، تازه متوجه شدم که چقدر آدم می تونه به بقیه ظلم و بدی بکنه، درحالی که فکر کنه داره عادی برخورد می کنه و حتی خودشو حق به جانب هم بدونه.
من به بهونه ی صراحت و رک حرف زدن، حرفایی را به خیلی ها زدم که باعث آزار و اذیتشون شده ولی اونا از روی بزرگواری و وسعت روحی که داشتند، همش گذشت می کردند. اگر هم بعضی وقتا ناراحت می شدند و چیزی می گفتند، بجای این که برگردم و نگاهی به رفتار خودم بندازم، تازه زود بهشون برچسب می زدم که: "چقدر شما زودرنج و حساس هستید! جنبه ی رک حرف زدن را ندارید!"

می بینید چقدر ساده من خودمو برحق می دونستم و فکر می کردم بقیه اشتباه می کنند؟!!! طبق تعریفی که خودم توی ذهنم داشتم و دیدگاهی که نسبت به صراحت و رک بودن داشتم هم به خودم حق می دادم! توی بقیه ی مسائل زندگی هم همینطوره! خیلی از کدورت ها و ناراحتی ها همه و همه به خاطر همین تفاوت در دیدگاه و نگاه ها و تعریف های مختلفی که از یک موضوع واحد داریم ایجاد میشه. چیزایی که خیلی راحت می شد ازش عبور کنیم، شوخی شوخی جدی میشه و حتی باعث جدایی! حتی خیلی از ازدواج هایی که می تونست باعث خوشبختی طرفین بشه به خاطر همین موضوع سر نمیگیره.

خیلی خیلی پشیمونم. حلالم کنید توروخدا.

هیچ وقت فکر نمی کردم دیدگاه های متفاوت افراد نسبت به یک موضوع واحد تا این حد بتونه توی زندگی و سرنوشت آدما تأثیر بذاره!

من به خیلی ها با حرفایی که زدم ظلم کردم ولی به جان خودم قصدم توهین، تحقیر، جسارت، بی احترامی به کسی نبوده و نیست.

اگه کسی چنین برداشتی از حرفای من کرده خواهش می کنم حلالم کنید. اگر هم باید کاری بکنم تا حلالم کنید بگید.

مراقب حرف ها و رفتارهاتون باشید. همیشه جایی را برای این فکر تو ذهنتون بذارید که: "شاید تعریف طرف مقابل با من نسبت به این موضوع متفاوت بوده و همه ی این مشکلات فقط سوء تفاهمه!"
این طوری خیلی از مشکلات به سادگی حل میشه:)