ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

همسریابی به روش جدید
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٥
 

آقا یکی از دوستان پیشنهاد دادند که بخشی تحت عنوان همسریابی ایجاد کنم که افراد به صورت خصوصی نظر بدهند و فقط با ذکر نام و نام خانوادگی، اطلاعات اولیه مانند، قد، سن، وزن، شغل و تحصیلات خود، والدین و اعضای خانواده و میزان تقیدات مذهبی خود را ذکر کنند و تنها راه ارتباطی با آنها تلفن منزلشان باشد. اگر مادر فرد در جریان این اطلاعاتی که در قالب نظرات ارسال شده بود، قرار داشت، دو نفری که از نظر خصوصیات اولیه تناسب دارند را به هم معرفی می کنیم و بقیه ی کار با خودشان و اگر هم تناسبی نبود که دیگه هیچی! هیچ اتفاقی نمی افتد.

البته من گفتم که اعتماد کردن به این روش تقریباً غیر ممکن است ولی ایشان اصرار داشتند که از شما بازدید کنندگان هم نظرخواهی کنیم. نظر شما چیه؟! آیا راهی برای استفاده ی بهینه از اینترنت در قالب سنتی و با رعایت حدود اسلام و عرف وجود دارد؟ آیا می توان این روش را اصلاح و عملیاتی کرد؟!


 
 
نوشتن و حل مشکلات
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٠
 

این گفته ی یکی از بزرگان است که: "جواب تمام سوالات و مشکلاتی که داریم درون خودمان است." فقط باید روی این مشکلات تمرکز کنیم و دنبال راه حل آن باشیم.

برای این کار یکی از بهترین کارها نوشتن است چون تمرکز کار خیلی بالاتر می رود. مطلبی که در ادامه می خوانید مطمئناً می تواند در تمام مسائل و مشکلات زندگی تعمیم داده شود و خودتان راه حل مشکلات خودتان بشوید.
                                                                   برگرفته از وبلاگ خوب "جهاد لیلی"

نوشتن (تخلیه ی روانی):


 
 
چون پول نداریم ازدواج نمیکنیم
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٢٠
 

این مطلب واقعاً برای ساده کردن ازدواج کمک کننده است. (برگرفته از وبلاگ خوب مشاوره ی خواستگاری و ازدواج)
 جلسه اول گفتگوی سه نفره(خالق و حاج آقا و من)

من: حاج آقا اجازه؟ در لابی دانشکده ما پسرها چند وقت یکبار، نگاهشان دنبال یک دختر است، عکس و فیلم های موبایل و لب تاپ شان ....
حاج آقا: پسر جانم، نور چشمم، خوب این ها نشان می دهد یک میل خدادادی و غریزی که وقتش در فصل جوانی است در آنها بیدار شده. نه از بهر کین است/ اقتضای طبیعتش این است.
من:  بردگی اقتضای طبیعت؟
حاج آقا: نه جانم. اول درک صحیح نیاز انسانی و سپس ارضای مناسب و رفع نیاز.
در این مورد طبق قانون خالق انسان: ازدواج


 
 
دوستی با قصد شناخت برای ازدواج
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱۱
 

یه ایده هست. می خواستیم نظرتونو بپرسیم ببینم عملیه که بیشتر روش کار کنیم یا نه؟!
هدف، دوستی با جنس مخالف به قصد شناخت برای ازدواج هست. اگر این روش عملی باشد قطعاً نقطه ی عطفی در اصلاح دیدگاه ما نسبت به زندگی، ازدواج، شناخت قبل از ازدواج و روابط بین دختر و پسر خواهد بود.

منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم. آیا به نظر شما این روش درست است؟! آیا موافق با چنین فرآیندی هستید؟ خواهشاً در قالب نظرات، به این پست رأی بدهید. یا به ایمیل ezdevajehasan@gmail.com  ارسال کنید.