ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

خانواده ی دخترخانم ها هم بهتره کمک کنند.
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٤:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

خواهشاً خیلی زود جبهه نگیریدا! یکم واقع بین باشید. اگه برای دختر خانم ها این پست جذاب بوده که: " کی گفته دختر باید جهزیه بده؟!!!"پس این را هم بشنوید.

به نظر شما با این اوضاع اقتصادی میشه با حقوق اداره کار زندگی کرد؟

ممکنه بگید: "دندش کور چشمش نرم تا وقتی دستش به دهنش نمی رسه فکر ازدواج کردن را از سرش بیرون کنه!"

اگر قرار باشه این طوری باشه دیگه به این راحتی مورد مناسب پیدا نمی کنید!

پس حرف های خدا چی میشه که میگه: "از فضل و کرم خودم بی نیازشان می کنم." یا میگه: "اگه پسری اومد خواستگاریتون که از دین و اخلاقش راضی بودید بهش دختر بدهید در غیر این صورت فساد و تباهی جامعه را فرا می گیرد." پس جای توکل کجا میره؟! پس این حرف ها که متأهل ها می زنند که: "ما بعد از ازدواجمان و به خصوص بعد از بچه دار شدنمان برکت را در زندگی خودمان لمس کردیم" همه را برای رد گم کردن ما گفته اند!!!

 


 
 
چرا در خواستگاری ها اینقدر راحت ردم می کنند؟!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٤:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

فرآیند خواستگاری خیلی شبیه بازاریابی است.

مشکل ما اینه که خودمونو نه درست میشناسیم و نه درست معرفی می کنیم و همین میشه که موردهای مناسب را راحت از دست می دهیم.

اگه توی معرفی کردن خودتون و استعدادهاتون به طرف مقابل مشکل دارید بدونید که توی بازاریابی خود یا همون بازاریابی شخصی مشکل دارید و قطعاً نمی تونید یک رزومه ی خوب و کامل از تمام کارهایی که کرده اید بدهید.

ممکنه خیلی از کارهایی که کرده اید ساده و پیش پاافتاده تر از اونی به نظرتون بیاد که اصلاً مطرحش کنید و همین میشه که طرف از استعدادها و تلاش های شما با خبر نمیشه و راحت تر ردتون می کنه.


 
 
اینقدر راحت کسی را رد نکنید.
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٤:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

بعضی وقتا آدم فکر می کنه که یه چیزایی توی زندگیش خوبه ولی با گذشت زمان، بالا رفتن اطلاعات و تجربیاتش متوجه می شود که حتی این کار و طرز فکرش حتی بد هم بوده است. مثلاً ممکنه کسی به ظاهر خونه و وسایل منزلش خیلی خیلی کم اهمیت بده و اسباب راحتی خانواده اش را فراهم نکنه و به اسم قناعت و دوری از تجمل، سخت زندگی کنه ولی بعد از گذشت مدتی متوجه بشه که حتی اینقدر زیاده روی و افراط هم در زندگی ائمه (ع) نبوده و خدا راضی به این نیست که خانواده ی آدم اذیت بشوند. همین باعث میشه که تغییر کنه.

پس انسان ها منطقی هستند و تغییر پذیر. نباید بخاطر یک نقطه ضعف جزئی و ساده یا حتی یک طرز تفکری که می تواند اصلاح شود کسی را رد کرد یا حتی پذیرفت.
البته ...

 


 
 
سریع یه جایگزین پیدا کن!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

خیلی مواقع میشه که در خواستگاری ها، دختر یا پسر از طرف مقابل خیلی خوشش میاد ولی به هر دلیلی وصلت صورت نمی گیره. این موقع هست که فرد خیلی ناراحت میشه و انگاری تمام مشکلات دنیا سرش خراب شده. ولی واقعیت اینه که توی دنیا بیش از یک نفر هست که شما باهاش خوشبخت بشید. این همیشه ثابت شده. با کمی نگاه به اطرافتون و ازدواج هایی که شده و نشده می تونید شواهدش را پیدا کنید.

حالا چطوری از ناراحتی در بیایید؟!


 
 
چرا احساس پوچی و ناامیدی پیدا می کنیم؟
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۸
 

علت اصلی ناامیدهای ما توقعات بیش از اندازه ی ما، طمع به بیشتر داشتن و بیشتر بدست آوردن و راضی نبودن به آنچه داریم است. وقتی در اثر طمع، توقعات و انتظاراتمان بالاتر می رود اگر این انتظارات فراتر از توان ما در برآورده کردنش باشد یا انتظاری غیر منطقی باشد، هنگامی که برآورده نمی شود احساس ناامیدی، ناتوانی و ترس می کنیم و اگر این دیدگاه های غلط اصلاح نشود و احساس ناامیدی برطرف نشود، کم کم باعث افسردگی و احساس پوچی می شود که ممکن است حتی ... .

پس مراقب انتظارات و توقعات خود و سطح توانی که برای برآورده کردن آنها باید داشت، باشید. برای همین است که به قناعت خیلی سفارش شده.
مراقب افکارتان باشید.


 
 
چه پر توقع! همش از من یه چیزی می خواد!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۸
 

ولی در اصل این شیرینی زندگیه! ممکنه همسرتون در ابتدای زندگی بهتون بگه، من دوست دارم این کار را بکنی یا اون کار را نکنی. دوست دارم ریش بذاری یا این شکلی لباس بپوشی، این غذا را دوست ندارم و ... چیزایی که شاید شما اصلاً خودتون دوست نداشته باشید ولی به خاطر همسرتون انجامش می دهید. ممکنه این انتظارات و خواسته ها در ابتدا کمی سخت و وقتگیر باشه ولی تمام این اختلاف نظرها و کارهایی که همسرتان از شما می خواهد انجام بدهید، همه و همه بها و بهانه ی باهم بدون است. اگر یکم از بالا به زندگی نگاه کنید و دیدتان را وسیع تر کنید متوجه می شوید که تمام این تفاوت هاست که در آینده باعث پیوند شما با همسرتان و لذت بردن از زندگیتان می شود. برای این که بیشتر درکش کنید می تونید به زندگی پدربزرگ و مادربزرگتان، سختی ها و اختلافاتی که در طول زندگی داشته اند و لذتی که از تماشای بازی نوه هایشان در کنارشان می برند یه نگاه بیاندزید.

حالا یه نگاهی هم به زندگی کسی بیاندازید که به دلیل جدی گرفتن این اختلاف نظرها و ایده آل فکر کردن ها، تنها مونده و کسی در سنین بزرگسالی اطرافش نیست که باهاش از زندگی کردن لذت بیشتری ببره.
همین!


 
 
کی گفته دختر باید جهزیه بده؟!!!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۸
 

اگه بخواهیم اسلامی و درست زندگی کنیم، نه از نظر شرعی و نه از نظر قانونی این وظیفه ی دختر و خانواده اش نیست که جهزیه تهیه کنه. البته بازم امان از عرف و حرف مردم! حرف مردم بیشتر از همه چیز برامون مهمه. بجای این که به فکر این باشیم که با فراهم کردن شرایط ازدواج ساده و بی تکلف بچه هامون مانع به گناه و فساد کشیدن آنها باشیم و کاری نکنیم که آبرویمان پیش خدا برود، فقط به فکر آبروی خودمان پیش خلق خدا هستیم!!!


 
 
نرم افزار مشاوره ی ازدواج
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٤
 

برای دانلود نرم افزار رایگان مشاوره ی قبل از ازدواج به لینک زیر مراجعه کنید.

اطلاعات مفیدی می تونید اینجا بدست بیاورید.

http://www.jonbeshnet.ir/news/13987
موفق باشید.