ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

مهریه ی درست به این میگن!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠
 

مهریتون را این قرار بدهید که تا هزار بار اشتباهات همدیگر را ببخشید. به روی هم لبخند بزنیم و با روی خوش به اصلاح همدیگر کمک کنیم.

چرا همش به فکر این هستیم که نکند از هم دیگر جدا شویم یا بترسیم که یکی به دیگری ظلم کند؟!!!
چرا یکم به این فکر نمی کنید که چه کنیم که صمیمیتمان بیشتر و بیشتر شود که هیچ چیزی نتواند ما را از هم جدا کند؟!!!

فکر می کنید برای چی گفته اند اگر کاری را تا 40 روز انجام بدهید برای شما عادت می شود؟
خیلی از اشتباهات و دلایل جدایی دختر و پسرها واقعاً به دلیل نبودن گذشت و مهم جلوه دادن موضوعات خیلی کوچک است. شاید این پیشنهاد مسخره به نظر بیاید ولی مطمئن باشید که اگر خودتان را ملزم به اجرای آن بدانید و هیچ کدام از طرفین نتواند آن را فسخ کند، غیر ممکن است که برای مشکلات کوچک از دست هم ناراحت بشویم. به علاوه این کار باعث بیشتر شدن صمیمیت طرفین هم می شود.

 


 
 
آخه من چطوری با کسی که کار نداره ازدواج کنم؟!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳٠
 

چطوری میشه فهمید کسی که الآن بیکاره، به خاطر تنبلی و بی خیالی خودش بوده یا دلیل دیگه ای داشته؟ چطوری میشه بهش اعتماد کرد؟

خیلی ساده است! اگر خواستگارتون کار نداره ببنید در بقیه ی جنبه ها چطوری عمل کرده است و چه کارهایی می کند. آیا به سلامت جسمش اهمیت می دهد؟ آیا ورزش می کند؟ آیا جوراباشو خودش می شوره؟ در دوران تحصیلش به درسش اهمیت می داده است؟ آیا اصلاً دنبال کار رفته است یا نه؟! تا الآن که بیکار بوده چه کارهایی انجام می داده است و چه دستاوردهایی داشته است؟
جواب این سوالات خیلی از چیزا را روشن می کنه و بهتون در تصمیم گیری صحیح کمک می کنه.
موفق باشید.


 
 
اگه خدا بخواد کاری بشه
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٥
 

حتی خودتم نمی تونی مانعش بشی. فقط باید باورش داشته باشی. اون وقته که دیگه وقتی تلاشت را کردی، اگه نتیجه خلاف میلت شد دیگه خیلی دست و پا نمی زنی و آروم میشی.

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که وقتی می خواستید یه کاری بکنید به هر دری زدید جواب نگرفتید و خیلی ناراحت شدید یا وقتی نمی خواستید یه کاری را بکنید، بدون این که قصد انجامش را داشته باشید، شرایط طوری پیش رفته که نتیجه ی عالی و منحصر به فردی ایجاد شده و واقعاً به وَجد اومدید. 


 
 
لقمه ی بزرگتر از دهنت بر ندار!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٥
 

این حدیث پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) است که می فرمایند:

«رحم الله امرء عرف قدره و لم یتعد طوره».
خدا رحمت کند کسی را که قدر خود بشناسد و از حد خود پا را فراتر نگذارد.

برای همین است که بهتره با دختر/پسری که در سطح شماست ازدواج کنید. بیشتر پسرها دنبال دختری هستند که خیلی ثروتمند باشد یا خیلی زیبا یا بهتره بگم نقطه ضعف هایی که خودشون دارند را نداشته باشه. ولی بدونید که اگر تناسب وجود نداشته باشه همین می تونه آرامش زندگیتونو ازتون بگیره.

می دونید، خیلی از ما جوونا و به خصوص پدر و مادرهامون فکر می کنیم که خیلی از بقیه بهتریم و انتظاراتمان را دست بالا و تخیلی می گیریم و خیلی از موردهای خوب را با کمترین نقطه ضعفی رد می کنیم ولی در واقعیت این طور نیست. واقع بین باشید! این دیدگاه غلط باعث می شود که موردهای خوب را یکی پس از دیگر رد کنید و کم کم که سنتان بالا رفت، نوبت به دیگران می رسد که شما را رد کنند؛ کم کم سنتان بالا می رود و یا دیر ازدواج می کنید یا اصلاً ازدواج نمی کنید.
وقتی چند نفر شما را رد کردند بیشتر متوجه حرف من می شوید. اگر یکم به افراد فامیل و اطرافتان خوب نگاه کنید متوجه می شوید چی میگم.
البته منکر این نیستیم که اگر خدا بخواهد می تواند کسی را بالا ببرد و بیشتر از انتظارش به او بدهد. چیزی که حتی در تخیلاتش هم نمی گنجد. ما هم باید از خدا در حد خداییش بخواهیم نه در حد ظرفیت محدود خودمان. ولی باید واقع بین هم باشیم.

ببین خودت در چه حدی هستی و بعد انتظاراتت را بالا بگیر.

 


 
 
بهتر از من هم وجود داره!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۸:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٥
 

یه روزی اونقدر امتیازات خانوادگی، تحصیلی، ظاهری و ... خودم را بالا می دیدم که فکر نمی کردم هیچ کسی من را رد کند ولی حالا فهمیدم که علاقه و تمایل چیزی نسبی است مثل لیلی که می گویند خیلی زشت بوده ولی مجنون عاشقش شده.

به مجنون گفت روزی عیب جویی /که پیدا کن به از لیلی نکویی
که لیلی گرچه در چشم تو حوری است/ به هر جزیی ز حسن او قصوری است
ز حرف عیب جو مجنون بر آشفت/ در آن آشفتگی خندان شد و گفت
اگر بر دیده ی مجنون نشینی/ به غیر از خوبی لیلی نبینی

حال نقل ماست. خواهر و برادرهای گرامی. فکر نکنید که خیلی امتیازاتی که دارید از همه بیشتره. نه! شما هم یکی هستید مثل بقیه. مراقب باشید که عن قریبه بخاطر این خودپسندی و عجب خدا سفت بزنه پس کلتون و بهتون بفهمونه که هیچی نیستید.

مراقب باشید که خیلی زود دیر میشه. کاری نکنید که آرزو کنید کاش اینقدر راحت تصمیم به رد کردن طرف مقابلم نمی گرفتم.
توکل به خدا
موفق باشید.