ازدواج آسان

اشتراک تجربیات و راهی به سمت ازدواجی آسان و موفق بر اساس سیره ی نبوی

تعریفمان از زندگی، رفاه، شادی، ثروت و ... خراب شده
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱/۳٠
 

تعریفمان یا اشتباه شده یا با هم عوضی گرفته ایم. خوشبختی را با راحتی اشتباه گرفته ایم؛ پول را با ثروت اشتباه گرفته ایم. ثروت یعنی آرامش داشتن و آرامش دادن. موفقیت را در بدست آوردن پول می بینیم نه تربیت فرزندان صالح و شاداب. گمان می کنیم با پول می توان شادی و آرامش را خرید. گمان می کنیم اگر صبح تا شب برای پول درآوردن جون بکنیم وظیفه ی پدری و همسری خودمونو انجام دادیم، غافل از این که بچه ها و همسر ما بیشتر از اون که به لباس های مد روز، پول و غذا احتیاج داشته باشند به محبت، توجه، همدلی و همراهی، نگاه های عاشقانه نیاز دارند. عشق را در شستن ظرف های خونه نمی بینیم. عشق را گم کردیم و توی فیلم ها و روابط فیزیکی دنبالش می گردیم.

زندگی همین چیزاست. کجا داریم میریم؟!!!


 
 
همان طور که برای مسائل جسمی آموزش قبل از ازدواج داریم ولی...
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢۸
 

باید برای درست زندگی کردن، درست رفتار کردن، نحوه ی مواجه شدن با مشکلات احتمالی زندگی، نحوه ی برخورد با همسر، شناخت روحیات و خلقیات جنس مخالف، شناخت طرز تفکر جنس مخالف، نحوه ی چشم پوشی کردن از مسائل سطحی، نحوه ی برخورد با خانواده و فامیل همسر، نحوه ی نه گفتن به یک دیگر و خانواده ی همسر و ... آموزش ببینیم.

فکر می کنید این چیزا را بلد هستیم؟ فکر می کنید این ها ارزشش کمتر از آموزش های اجباری قبل از ازدواجه؟!!! یا بعداً میشه بهش پرداخت؟!!!


 
 
خودت نمی دونی چی می خواهی. تقصیر را گردن دیگران نیانداز!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢۸
 

وقتی ندانی می خواهی چکار کنی و به کجا برسی (هدف مشخص و مصممی در زندگی نداشته باشی) بقیه برای تو تصمیم می گیرند و تو سرگردان به هر طرفی که دیگران تو را دعوت کنند می روی. این باعث کاهش اعتماد به نفس. سرگردانی و احساس پوچی در زندگی می شود.

زندگی هم همین طوره. این مشکل اجتماع و شرایط نیست که ما موفق نمی شویم به آنچه می خواهیم برسیم. این مشکل خانواده و آشنایان نیست که ما نمی توانیم با همسر دلخواهمان ازدواج کنیم؛ این مشکل از ما و عدم قطعیت و مصمم بودن ما در رسیدن به هدف است.
دقیقاً مثل


 
 
همسری برای زندگی انتخاب کنید، نه همسری برای آبرو داری
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢٧
 

خیلی از ازدواج های امروزی برای آبروداری و به قول معروف بستن دهن مردم صورت می گیره. "اگه با این پسره ازدواج کنی، پدر و مادرش از نظر اقتصادی به خانواده ی ما نمی خورند. آبرومون توی فامیل میره. مردم چی میگن. دختر فلانی با اون همه خوبی که داشت به کی شوهر کرد!، خیلی بهتر از اینا گیرش می اومد." یا "تحصیلات این دختر و پدر و مادرش به ما نمی خوره. ما که نمی تونم با پایین تر از خودمون ازدواج کنیم!" و چیزایی مثل این.
خودتون خیلی خوب می دونید چی دارم میگم.
حالا یکم بیایید از بالا بهش نگاه کنیم. وقتی میگم بالا، دقیقاً منظورم همینه. از بالا بهش نگاه کنید.


 
 
چطوری در انتخاب همسر احساساتی تصمیم نگیریم!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢٢
 

از مؤثرترین راه ها برای جمع بندی صفات شخصی که ناآگاهانه به دنبالش هستیم:
نوشتن یک آگهی شوخ طبعانه و مستقیم همسریابی با توجه به فهرست ویژگی های خلاصه ی انتخاب های عشقی خود است. یعنی تمام صفاتی از طرف مقابل که می دانیم صفات خوبی نیستند و فقط با توجیه و بهانه تراشیدن، آنها را پذیرفته ایم را در یک آگهی همسریابی بنویسید.
هرچه این آگهی تکان دهنده و واقع گرایانه تر باشد، بیشتر می تواند به آزاد شدن از الگوهای تصمیم گیری عاطفی و احساسی که به زندگی شما لطمه می زند کمک کند. باید شما را به خنده آورد.


 
 
یکبار اعتماد به حضرت زهرا (س)
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/۱٠
 

فکر می کنم داریم همه لقمه را دور سرمون می گردونیم. واقعاً راحت تر هم میشه ازدواج کرد. فقط باید دلتو پاک کنی. فقط یک قدم کافیه.

این مطلب مطمئناً نظرتونو عوض می کنه.


 
 
چگونه از ایجاد یک رابطه ی صمیمی جلوگیری می کنید
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/۱٠
 

خیلی از روابط ما بخاطر افکار و انتظارات اشتباه رو به سردی و نابودی میره. این مطلب خیلی ملموس بیانش می کنه و کمک می کنه از این اشتباه جلوگیری کنیم:)

چطور یه رابطه خراب میشه؟!

هر دو طرف فکر میکنند طرف مقابلشون گرفتاره و تماس نمیگیرن چون فکر میکنن نباید مزاحم بشن؛ وقتی زمان گذشت، هردو فکر میکنند بذار طرف مقابل تماس بگیره؛
بعدش هرکدوم فکر میکنند که چرا من اول تماس بگیرم؟!
اینجاست آغاز تبدیل دوستی شون به نفرت.
نهایتا بدون هیچ تماسی از یاد هم غافل میشن وهمدیگر و فراموش میکنن
پس تماستون رو با هم حفظ کنید و همین حالا بهش بگید
سلام!
من خوبم
لطفاً باهام در تماس باش :)


 
 
باید خودتو باور داشته باشی تا باورت کنند.
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢
 

آقا پسرا در اینجا بیشتر روی سخنم با شماست. دختر و خانواده اش اطمینان خاطر می خواهند. باید حداقل خودتونو باور داشته باشید. اگه طوری حرف بزنید که طرف نتونه بهتون اعتماد و اطمینان کنه، احتمال این که جواب رد بشنوید خیلیه. خیلی از پسرا فکر می کنند که مشکل مالی باعث شده که نتونند ازدواج کنند ولی مشکل اصلی خودما و باور نداشتن به خودمون و توانایی هامون هست که این شرایط را ایجاد کرده. دختر خانما اگه موافق هستید بفرمایید.
 یه لحظه خودتونو بذارید جای طرف؛ بذارید یه مثال بزنم: ...


 
 
اگه بهش بگم دوستش دارم ناز می کنه!
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢
 

تکبر و افکار اشتباه ما باعث میشه احساساتمان را بیان نکنیم. فکر می کنیم اگه به طرف بگیم لوس میشه یا سوء استفاده می کنه و همین مانع رسیدن به نهایت صمیمیت در روابط ما می شود. این صمیمیت می تواند خیلی از مشکلات را حل کند. برای همینه که میگن: "از محبت خارها گل می شود." ولی ما این نعمت را با افکار و باورهای اشتباه از خودمون دریغ می کنیم.

البته ممکنه در ابتدا به طرف مقابلتون علاقه ای نداشته باشید ولی ازش متنفر هم نباشید، پس اگه سایر خصوصیاتش خوب هست، با توجه به این که علاقه و عشق واقعی با زحمت و با گذشت زمان بدست می آید، بهش حتماً بگید که" شما بیشتر ملاک های مورد نظر من را دارید فقط اجازه بدهید برای درک این که می توانیم از نظر عاطفی با هم تناسب داشته باشیم یا نه، کمی بیشتر با هم در ارتباط باشیم، چون این عامل خیلی برای من مهم است."


 
 
زندگی مشترک یعنی:
نویسنده : آقای ایده (SA) - ساعت ٧:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢
 

1-      برای حل مشکلات زندگی تان از یکدیگر درخواست کمک بکنید.

2-      حل مسائلی که فقط از دید یکی از طرفین اشتباه به نظر می رسد تقریباً غیر ممکن است. باید هر دو طرف چهارچوبی برای متمایز ساختن صحیح و غلط از هم داشته باشند.

اساس یک رابطه ی خوب را عشق تشکیل می دهد ولی برای رشد و تداوم آن سازگاری و تعهد لازم است.
علت اصلی پایان دادن به روابط بین افراد به دلیل عدم وجود عشق نیست، بلکه صرفاً به دلیل عدم وجود سازگاری است.
فقدان سازگاری را با تلاش بسیار و عشق ورزیدن نمی توان جبران کرد؛ حتی اگر زندگی را با هم ادامه دهیم، شادی و آرامش نداریم.

                   برگرفته از کتاب "آیا تو آن گمشده ام هستی؟" از دکتر باربارا دی آنجلیس